Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gruodžio 4 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Tikėtinos naujos Kinijos įtakos operacijos prieš Lietuvą
Jungtinėje Karalystėje įsikūręs CERB (Centre for Economics and Business Research) prognozuoja, kad 2030 m. Kinija aplenks JAV ir taps didžiausia pasaulyje ekonomine galybe. Kinijos politinė vadovybė turi tikslą iki maždaug 2050 m. pasiekti, kad šalies karinės pajėgos būtų galingiausios pasaulyje. Beveik niekas neabejoja, kad artimiausiais dešimtmečiais Kinija bus viena iš kelių įtakingiausių, gal net lemiamų tarptautinės politinės arenos žaidėjų, aktyviai dalyvaujančių kuriant naują pasaulio tvarką.
Verslas
TUI
A. Armonaitė: esama nerimo dėl užsienio investuotojų planų
Pasaulis
UŽSIENIO POLITIKA
Lietuvai patiriant Pekino spaudimą, ES bando nustatyti bendrą politiką Kinijos atžvilgiu
Lietuvai patiriant Pekino spaudimą dėl glaudesnių ryšių su Taivanu, Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai bando sutarti dėl bendros politikos Kinijos atžvilgiu.
Aktualijos
UŽSIENIO POLITIKA
G. Nausėda kviečia G. Landsbergį pateikti planą, kaip deeskaluoti įtampą su Kinija
Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad jo pozicija dėl Taivaniečių atstovybės Lietuvoje yra nuosekli ir kviečia užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį pateikti planą dėl situacijos deeskalavimo, BNS informavo prezidento atstovas.
Aktualijos
PASEKMĖS
Kinija sveikina G. Nausėdos pasisakymą apie Taivano atstovybę
Kinija trečiadienį pasveikino Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos komentarą, kad vyriausybės sprendimas leisti atidaryti Taivano atstovybę, kurios pavadinime vartojamas šios pusiau autonominės salos vardas, buvo klaida, pranešė dienraštis „South China Morning Post“
Aktualijos
NESUTARIMAI
G. Landsbergis: su prezidentu buvo derinami visi veiksmai dėl Taivaniečių atstovybės
Aktualijos
PASAULIS 2022. LIETUVA
Vertybių pakerėti
Sudygusi „vertybinės“ diplomatijos sėkla ir 2022-aisiais lems konfliktus ir šalyje, ir užsienyje.
Aktualijos
LIETUVA IR TAIVANAS
G. Nausėda: Taivano atstovybės pavadinimas buvo klaida
Lietuvai leidus Taivaniečių atstovybei pavadinime naudoti salos vardą, taip iššaukiant aštrią Kinijos reakciją, buvo padaryta klaida, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Verslas
PREKYBOS POLITIKA
Tiesiai per aplinkui: kinų kumštis lietuviams vožia vokiečiams. Ar gali būti ir kitų?
Pradžioje Lietuvos vykdyta paramos Taivanui politika atrodė romantiška – maža Baltijos valstybė, rodanti dantis Kinijai, turėjo mažai ką prarasti. Tačiau kinai gana greitai rado spragą ir ėmė spausti Lietuvoje veikiančias Vokietijos įmones. Ar po vokiečių gali sekti ir kiti?
Komentarai
KOMENTARAS
Perdėta Kinijos reakcija – Lietuvos politikos Taivano atžvilgiu sėkmės ženklas
Žemyninė Kinija yra supervalstybė karybos ir ekonomikos atžvilgiu. Tačiau jos lyderiai dabar sužino, kad kai kuriose varžybose svarbiau kiti dalykai. Kaip bausmę už Taivaniečių biuro atidarymą Vilniuje žemyninę Kiniją valdantis režimas įvedė didžiausiai iš Baltijos šalių nepaprastas sankcijas – uždraudė ją įvardyti kaip „kilmės šalį. Tai reiškia, kad į Kiniją negali būti importuojamos jokios lietuviškos prekės. Be to, ji mėgina blokuoti visą eksportą į Lietuvą.
Komentarai
KOMENTARAS
Retas bendras Rusijos ir Kinijos skundas – gera žinia
J. Bideno administracijos kitą mėnesį organizuojamas Demokratijos viršūnių susitikimas glumina jo kritikus. Iš tikrųjų šis renginys gali nedaug skirtis nuo grupinio pokalbio per „Zoom“. Svečių sąrašas gali būti kritikuojamas (Bosnija, Vengrija ir Singapūras nebuvo pakviesti, bet dalyvaus Pakistanas Irakas ir Kongo Demokratinė Respublika). Tačiau tai jau atnešė rezultatų.
Aktualijos
UŽSIENIO POLITIKA
Vytis prieš drakoną: kur veda Vilniaus ir Pekino konfliktas?
Dar visai neseniai tiek Lietuvos Vyriausybė, tiek prezidentūra, regis, stumte stūmė šalies verslą į Kiniją, o kinus gundė ir aukštųjų technologijų plėtros Lietuvoje galimybėmis, ir net lietuviškais šakočiais. „Būtų neprotinga ir neatleistina, jei tokia situacija nepasinaudotume“, – 2018 m. apie bendradarbiavimą su Kinija kalbėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė. 2016-aisiais premjeras Algirdas Butkevičius tvirtino, kad abi šalys „gali puikiai bendradarbiauti“.
Komentarai
UŽSIENIO POLITIKA
Lietuvos užsienio politika – principai be strategijos?
Šio mėnesio viduryje po prezidento sušaukto Užsienio reikalų koordinacinės tarybos posėdžio jo vyriausioji patarėja užsienio reikalams Asta Skaisgirytė teigė, kad
Komentarai
G. Nausėdos užsienio politikos lūkesčiai
Pirmasis Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos oficialus vizitas į Lenkiją sulaukė optimistinių vertinimų ar net pagyrų. Išties, tiek pasirinkta pirmojo vizito šalis, tiek prezidento laikysena ir komentarai Varšuvoje niekuo nepriminė, kad G. Nausėda yra naujokas užsienio politikoje.
Kava su IQ
E. Motschmann: „Taika kalba moterų lūpomis“
„Užsienio ir saugumo politikoje tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu vis dar dominuoja vyrai“, – įsitikinusi Vokietijos Bundestago narė Elisabeth Motschmann. Lietuvoje pristačiusi anglišką knygos „Female in Diplomacy. Women in Foreign Policy“ vertimą, ji pabrėžė, kad moterys ir toliau tūno šešėlyje.
ŽYMA
UŽSIENIO POLITIKA